Kreatyna i białko serwatkowe są podstawowymi odżywkami używanymi przez aktywnych kulturystów i sportowców, którym zależy na rozbudowie masy mięśniowej.

Obydwie substancje są bezpieczne i niezwykle skuteczne, co sprawia, że cieszą się ogromną popularnością i oferuje je każdy poważny sklep z artykułami dla kulturystów i sportowców. Czy ta popularność jest uzasadniona? Badania wykazują, że tak!

Jak działa kreatyna?
Kreatyna pozwala budować beztłuszczową masę mięśniową. Wiele osób uważa, że jej działanie sprowadza się jedynie do "rozpychania" mięśni poprzez zatrzymanie w nich wody, jednak to nieprawda. Szereg badań dowodzi, że kreatyna jest substancją powodującą autentyczne przyrosty i rozwój tkanki mięśniowej. W połączeniu z odpowiednio zaplanowanym treningiem jest w stanie sprawić cuda. Początkującym kulturystom odwiedzającym siłownie wrocław, kreatyna nie jest potrzebna, bo początkowo organizm wykorzystuje wrodzony i naturalny wzrostowy potencjał, jednak z czasem na pewno warto po nią sięgnąć tym bardziej, że jest bezpieczna.

Białko serwatkowe
Białko serwatkowe jest z kolei najtańszym i najwydajniejszym suplementacyjnym źródłem białka. Jest świetnie przyswajane przez organizm, który przetwarza je zarówno na masę mięśniową, jak i na ważne neuroprzekaźniki i inne biologicznie aktywne związki białkowe zarządzające pracą ludzkiego organizmu. Spośród odżywek typowo białkowych białko serwatkowe wyraźnie wyróżnia się biodostępnością, jakością i, przede wszystkim, bardzo przyjazną ceną.

Na zakupy
Obydwie substancje są filarami ofert specjalistycznych sklepów. Sklep z artykułami dla kulturystów i sportowców Extrememuscle.pl dysponuje przynajmniej kilkoma rodzajami kreatyn i białek serwatkowych zarówno w czystej postaci, jak i wzbogaconych o dodatki mogące intensyfikować ich wpływ na organizm.

Fotorelacja

uroda

apteki

lekarstwa

zdrowie