medycyna

Problemy z oddawaniem moczu

Problemy z oddawaniem moczu

(...) stwardnienie rozsiane.  Objawami jest uczucie nagłego parcia na mocz oraz niekontrolowane jego oddawanie. Występuje częstomocz, czyli duża ilość mikcji - nawet kilkanaście dziennie. Charakteryzują się małą objętością i niekiedy są bolesne. Objawy mogą występować razem lub oddzielnie. Niezbędna jest diagnostyka (...)

Zdrowie psychiczne też jest ważne

Zdrowie psychiczne też jest ważne

(...) do większej otwartości. A przede wszystkim uznania, że jest on tylko człowiekiem i nie musi zmagać się z ciężarem całego świata. Generalnie jednak jest coraz lepiej w kwestii świadomości wagi zdrowia psychicznego. Ludzie coraz bardziej o siebie dbają, mało (...)

Dziecko u psychologa

Dziecko u psychologa

(...) agresją może zostać decyzją sądu skierowany na terapię. W czasie rozpatrywania wniosków o opiekę nad małoletnimi wiele do powiedzenia ma także psychologia dziecięca. Ta dziedzina wiedzy bardzo się rozwinęła w ostatnich dekadach. Przynajmniej jedną wizytę w gabinecie psychologa dziecięcego ma za sobą wiele polskich dzieci. Nie każde sprawia jawne i poważne problemy, niekiedy rodzice chcą się zwyczajnie upewnić, że ich